Białe, beżowe i kremowe modele na ślub cywilny

Wybór sukni do ślubu cywilnego to bez wątpienia jeden z najpoważniejszych dylematów wielu kobiet. Wiele pań zastanawia się, czy na ślub cywilny można włożyć krótką białą lub kremową sukienkę. Przez lata przyjęło się bowiem sądzić, że białe kreacje z trenem są zarezerwowane wyłącznie dla ceremonii odbywającej się w kościele.

Jeszcze do niedawna kobiety planujące ślub cywilny stawiały raczej na modele wieczorowych sukienek. Obecnie natomiast coraz częściej można zauważyć trend szycia białych i beżowych sukienek do ślubu cywilnego. Są to na ogół krótkie kreacje, które można zestawiać z rozmaitymi dodatkami. Takie sukienki śmiało mogą stanowić świetną alternatywę dla długich kreacji. Są one równie eleganckie i wytworne, wprost wymarzone na podkreślenie wyjątkowych chwil.

Współcześnie na ślubach cywilnych pojawiają się kobiety zarówno w krótkich, jak i długich kreacjach. Wiele jednak pod tym względem zależy przede wszystkim od pory roku. Latem panie o wiele częściej sięgają po krótkie sukienki, które mogą być szyte z różnych tkanin. Krótka sukienka na ślub cywilny może zatem stanowić na przykład elegancką satynową lub romantyczną koronkową kreację.

Białe, beżowe i kremowe modele sukienek na ślub cywilnych przykuwają uwagę nie tylko elegancją, ale i prostotą. Trzeba dodać, że w przypadku kreacji na ślub cywilny unika się głębokich dekoltów oraz pleców wyciętych do linii pośladków. Poszukując sukienki na ślub cywilny, warto też zrezygnować ze zbyt dużych przezroczystości, a także z kreacji typu mini.

Obecnie suknie białe i w kolorze ecru stanowią prawdziwą konkurencję dla popularnych jeszcze do niedawna kreacji wieczorowych, które były wybierane przez kobiety na ślub cywilny. Takie sukienki mogą być eleganckie, o prostych, klasycznych fasonach, ale oczywiście nie tylko. Mogą zostać rozświetlone iskrą srebra lub połyskującą tkaniną, która subtelnie podkreśli urodę panny młodej.

W trakcie zakupu sukienki na ślub cywilny, warto zwrócić uwagę także na elementy, które pomogą nam wyeksponować atuty naszej sylwetki. Jeśli chcemy podkreślić talię, możemy wybrać krótką sukienkę z paskiem – szerokim lub wąskim. Pasek dodatkowo można ozdobić połyskującymi kryształkami lub ciekawym haftem.

Wybierając krótką sukienkę na ślub cywilny, nie można również zapomnieć o odpowiednich dodatkach. W przeciwieństwie do ślubu kościelnego, gdzie najczęściej na głowach panien młodych pojawiają się tradycyjne welony, do ślubu cywilnego możemy wybrać inną ozdobę. Jeśli jednak jesteśmy zwolenniczkami ponadczasowej klasyki, możemy sięgnąć na przykład po krótki welon. Szczególnie popularne są welony w stylu hiszpańskim.