Codzienne sukienki biznesowe

Krótkie sukienki na ogół kojarzą nam się z odważnymi kreacjami na imprezę. Jak się jednak okazuje, takie stroje znakomicie sprawdzają się również do noszenia do pracy. W większości firm można wkładać do pracy krótkie sukienki biznesowe, ale oczywiście taki ubiór musi zostać ściśle dopasowany do charakteru wykonywanych przez nas obowiązków.

Zupełnie inną sukienkę biznesową założy kobieta, która pracuje w urzędzie miasta, a inny strój może wybrać pracowniczka zatrudniona w mniej formalnym miejscu. Fason takiej sukienki powinien być jednak ściśle dostosowany do sylwetki kobiety. Krótka sukienka do pracy na pewno nie może być wyzywająca czy ekstrawagancka.

Zarówno kobieta pracująca w banku, jak i w urzędzie miasta powinna zrezygnować z sukienki posiadającej głęboki dekolt czy wycięcie z boku. Idealna sukienka do pracy w banku to taka, która będzie prosta i zarazem elegancka. Oczywiście ważny jest także materiał, z którego zostanie uszyty taki strój. Do pracy najlepiej sprawdzają się sukienki dzianinowe – zrezygnować natomiast trzeba z sukienek wykonanych z połyskujących tkanin, na przykład z satyny.

Wybierając codzienną sukienkę biznesową, najlepiej jest kierować się dwoma prostymi zasadami: minimalizmem oraz ponadczasową klasyką. Najlepszym rozwiązaniem może okazać się wybór sukienki prostej i stonowanej zarówno pod względem fasonu, jak i kolorystyki. Uniwersalną kreację do pracy wydaje się być klasyczna sukienka w wersji midi. Taki strój sprawdzi się świetnie w wielu sytuacjach.

Stonowana sukienka w wersji midi może także okazać się idealnym strojem na rozmowę o pracę w wielu profesjach. W zależności od pory roku, taki strój powinien być wykonany z odpowiedniego materiału. Latem sukienka na rozmowę o pracę może być strojem uszytym z nieco cieńszego materiału – trzeba jednak podkreślić, że tkanina nie powinna być zbyt prześwitująca.

Sukienka biznesowa idealnie sprawdzi się także w przypadku kobiet pracujących na co dzień w biurze. Najczęściej poleca się sukienki o długości sięgającej tuż przed lub za kolano. Mogą one posiadać rękawy długie lub trzy czwarte. Sukienki do pracy w biurze mogą ponadto posiadać grubsze ramiączka – wówczas można je zestawiać z eleganckimi żakietami.

Krótka sukienka do pracy w biurze powinna być skromna i elegancka zarazem. Na pewno taki ubiór nie powinien występować w jasnym czy zbyt jaskrawym kolorze, który będzie rzucał się w oczy. O wiele lepszym pomysłem są kreacje utrzymane w stonowanych kolorach: brązu, beżu, czerni oraz szarości. Taka sukienka może być zarówno luźniejsza, jak i perfekcyjnie dopasowana do damskiej sylwetki. Może także posiadać pasek, który w subtelny sposób podkreśli kobiecą talię.