Krótka suknia ślubna z koronki, z trenem, satynowa

Jeszcze do niedawna zdecydowana większość kobiet z okazji ceremonii zaślubin sięgała po długie suknie do ziemi. Obecnie natomiast coraz większym zainteresowaniem cieszą się krótkie sukienki do ślubu cywilnego, ale takie kreacje mogą być również wkładane na ślub odbywający się w kościele.

Krótka suknia ślubna to z całą pewnością idealna propozycja dla odważnej kobiety, która chce na własnym ślubie zaprezentować się nie tylko kobieco, ale i oryginalnie. Oczywiście to nie jedyny sposób na wyróżnienie się – można również poszukać ciekawego koloru kreacji. Wcale nie musimy sięgać po sukienkę w śnieżnobiałej bieli – dozwolone są także krótkie sukienki do ślubu w kolorze ecru.

Panny młode coraz chętniej decydują się na krótkie suknie ślubne z koronki czy satyny, gdyż takie kreacje niewątpliwie przykuwają uwagę i pozwalają czuć się bardzo wyjątkowo. Taka sukienka odsłania nogi, dlatego zanim zdecydujemy się na wybór tego rodzaju sukienki, warto ustalić z księdzem, czy nie będzie to niestosowne.

Wśród fasonów krótkich sukienek ślubnych można znaleźć zarówno suknie sięgające do połowy łydki, jak i przed lub za kolano. Sporym zainteresowaniem wśród przyszłych panien młodych zdają się także cieszyć niesymetryczne sukienki, a więc z dłuższym tyłem oraz krótszym przodem. To jaką kreację wybierzemy, zależy wyłącznie od naszych indywidualnych oczekiwań oraz upodobań.

Jeśli marzy nam się krótka suknia ślubna z koronki, z trenem lub satynowa, wówczas bez obaw możemy poszukać takiej kreacji w salonach sukien ślubnych. Trzeba jednak pamiętać, że taka sukienka nie może być zbyt wyzywająca, gdyż wówczas nie będziemy prezentować się zbyt dobrze. Trzeba mieć ponadto na uwadze powagę samego miejsca oraz sakramentu świętego, który będziemy przyjmować.

Ciekawym rozwiązaniem wydają się być sukienki ślubne z odpinaną dolną częścią. Takie kreacje mają to do siebie, że dół sukni można odpiąć. W trakcie ceremonii odbywającej się w kościele można więc wystąpić w długiej sukience, ale już na zabawie weselnej możemy pojawić się w krótkiej, zwiewnej kreacji. Takie rozwiązanie staje się coraz bardziej popularne i cieszy się sporym zainteresowaniem wśród przyszłych panien młodych.

Niezależnie od tego, czy wybierzemy krótką suknię ślubną z koronki czy satyny, musimy też pamiętać o doborze odpowiednich dodatków. Grunt to przede wszystkim elegancja, warto więc postawić na delikatną biżuterię oraz ozdobne rękawiczki. W przypadku strojnej sukienki z trenem dodatki powinny być subtelne i niezbyt rzucające się w oczy.