Uniwersalna skórzana sukienka

Skóra to od kilku sezonów absolutny hit mody. Nic więc dziwnego, że uniwersalne skórzane sukienki z najsłynniejszych wybiegów mody przedostały się na nasze ulice. Sukienka ze skóry może stanowić znakomitą kreację na wieczór panieński oraz na każdą inną imprezę. Taki strój łączy w sobie naturalny szyk z wdziękiem, a na dodatek świetnie prezentuje się w zestawieniu z większością dodatków.

Czarna skórzana sukienka to dla wielu kobiet nowoczesne oblicze małej czarnej wylansowanej przez francuską kreatorkę mody, Coco Chanel. Skórzana kreacja jest niesłychanie modna i podbija serca kobiet na całym świecie. Tego rodzaje sukienki uwiodły także największe gwiazdy, które bardzo chętnie w takich strojach pojawiają się na różnego rodzaju bankietach i przyjęciach.

Mała czarna sukienka ze skóry jest wprawdzie nieco bardziej drapieżna od kreacji dzianinowych, ale to właśnie w tym tkwi jej największy sekret. Trzeba jednak wiedzieć, że tego rodzaju strój wymaga przede wszystkim nienagannej sylwetki. Skórzanych sukienek nie poleca się kobietom o nieco bardziej krągłych kształtach. Najlepiej w takich kreacjach prezentują się panie o szczupłej talii oraz zgrabnych nogach.

Uniwersalna skórzana sukienka to świetna propozycja dla wszystkich tych kobiet, które cenią sobie nowoczesne i niebanalne stylizacje. Taki ubiór można łączyć z różnego rodzaju dodatkami. Czerń świetnie prezentuje się w zestawieniu ze srebrem oraz złotem, ale do czarnej skórzanej sukienki można także dobrać akcesoria w nieco bardziej zdecydowanych kolorach. Wiele zależy od nas samych, a także od okazji, na jaką zamierzamy włożyć tego rodzaju strój.

Trzeba też dodać, że w przypadku stylizacji z sukienkami ze skóry najlepiej sprawdza się dość prosta reguła: im mniej, tym lepiej. Jeśli zdecydujemy się włożyć przylegającą do ciała skórzaną sukienkę, wówczas zrezygnujmy ze zbyt masywnych naszyjników czy wyrazistych korali. W połączeniu z takim strojem niezbyt dobrze będą też prezentować się ciężkie buty – o wiele lepiej postawić więc na klasyczne szpilki.

Uniwersalna sukienka ze skóry przez wiele kobiet wciąż jest utożsamiana z rockowym stylem, ale projektanci przekonują nas, że tego rodzaju strój można nosić także w wersji eleganckiej. Taką sukienkę można więc bez obaw założyć na przykład na wieczór, dobierając do niej odpowiednie dodatki.

W przypadku eleganckiej sukienki ze skóry bardzo ważny jest także jej fason. Jeśli zostanie niewłaściwie dopasowany, wówczas może zaburzyć proporcje sylwetki. Dlatego chcąc sięgnąć po tak odważną i zmysłową kreację, warto szczególną uwagę zwrócić właśnie na jej krój.