Rozkloszowane sukienki na wesele wiosną, latem, zimą

Fasonów krótkich sukienek jest całe mnóstwo. Obok kreacji z falbankami warto wziąć pod uwagę także krótkie rozkloszowane sukienki. Są one uwielbiane przez kobiety na całym świecie, gdyż poza tym, iż znakomicie eksponują zgrabne nogi, to mogą też świetnie podkreślać szczupłą talię.

Rozkloszowane sukienki na wesele wiosną, latem, zimą są przeznaczone przede wszystkim dla tych kobiet, które posiadają figurę klepsydry. Fason ten został zaprojektowany w taki sposób, by w kobiecej sylwetce podkreślać to, co najpiękniejsze. Po założeniu rozkloszowanej sukienki zostaje więc podkreślona wąska talia razem z biodrami, które są proporcjonalne do szerokości ramion.

Rozkloszowana krótka sukienka może także pięknie eksponować biust – jej góra musi jednak ściśle przylegać do ciała. Z kolei luźniejszy dół świetnie ukryje drobne niedoskonałości figury, takie jak chociażby zbyt szerokie biodra oraz uda. Rozkloszowane sukienki to zatem świetny fason dla wszystkich tych pań, które są posiadaczkami wyżej już wspomnianej sylwetki o typie klepsydry.

Kolorowe rozkloszowane sukienki na wesele świetnie prezentują się w zestawieniu z klasycznymi dodatkami. Wybierając taką kreację na przyjęcie weselne, najlepiej postawić na ponadczasowy minimalizm. Pamiętajmy, że zbyt duża ilość biżuterii może przyćmić piękno naszej sukienki, a to właśnie ona powinna być w roli głównej. Poza tym do rozkloszowanej kreacji warto starannie dopasować pozostałe dodatki, a więc buty oraz torebkę.

Rozkloszowane sukienki na nowo wracają do łask – prawdopodobnie za sprawą faktu, że tego rodzaju stroje świetnie podkreślają naturalny wdzięk kobiet. Trzeba jednak wiedzieć, że wśród tego rodzaju sukienek możemy zetknąć się z kreacjami mniej lub bardziej rozkloszowanymi – jednak właściwie każdy fason będzie znakomicie prezentował się na przyjęciu weselnym.

Rozkloszowane kreacje bardzo często są określane mianem sukienek a’la Brigitte Bardot. To właśnie po rozkloszowane sukienki najchętniej sięgała ta znana francuska modelka i aktorka. Najczęściej zestawiała je z klasycznymi dodatkami, a więc z prostymi czółenkami, małą torebką oraz z sznurem połyskujących pereł na szyi.

Obecnie zdecydowana większość rozkloszowanych sukienek posiada specjalnie profilowane wcięcie, które ma za zadanie optyczne wyszczuplenie talii. Jeśli jednak chcemy jeszcze bardziej podkreślić talię, wówczas możemy sięgnąć po rozkloszowaną sukienkę z paskiem lub kokardą. Takie kreacje są także bardzo wdzięczne i z całą pewnością pozwolą nam czuć się atrakcyjnie oraz kobieco w każdej sytuacji.